Fizyka

Pełna wersja: Praca Sebastiana
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hipoteza- zdanie, które stwierdza spodziewaną relację między jakimiś zjawiskami, propozycja twierdzenia naukowego, które zakłada możliwą lub oczekiwaną w danym kontekście sytuacyjnym naturę związku.
Jak udowodnić hipotezę :
 Bywa, iż udowodnione już twierdzenia również noszą nazwę „hipoteza”, co wynika z uwarunkowań historycznych, mianowicie początkowej i długotrwałej niemożności ich udowodnienia. Przykładem takiego twierdzenia jest hipoteza Poincarégo. W historii matematyki bywało również na odwrót – hipoteza od razu była nazywana twierdzeniem i tu przykładem może być wielkie twierdzenie Fermata, które na swój dowód czekało przez ponad trzy stulecia.
Moja hipoteza
Moja hipoteza dotyczy tego czy pierwsze był jajko czy kura?
Przypuszczam, że pierwsza była kura, ponieważ w jajku znajduje się substancja, którą wytworzyła kura. Z czego wynika, że tak naprawdę pierwsza była kura. Traktując dylemat dosłownie, można łatwo na niego odpowiedzieć, ponieważ jajorodne stworzenia są dawniejsze, niż kura domowa. Najczęściej jednak odnosi się do jego sensu metaforycznego, czyli metafizycznego pytania o przyczynowość. W tym sensie, można przeformułować ten dylemat do postaci:„Co było pierwsze, X, które nie mogło zaistnieć bez Y, czy Y, które nie mogło zaistnieć bez X?”.