Ankieta: Ocena w skali 1-5
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
1
0%
0 0%
2
0%
0 0%
3
0%
0 0%
4
0%
0 0%
5
100.00%
1 100.00%
Razem 1 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca Dominika
#1
Question 
Co to jest hipoteza?
Hipoteza jest to stwierdzenie jekiejś reakcji, zjawiska lub zależności które może istnieć ale nie musi. Hipotezę można potwierdzić lub jej zaprzeczyć ale muszą być na to dowody np. reakcja, zjawisko które potwierdza lub zaprzecza. Do hipotezy może być potrzebna statystyka.
Hipoteze można podzielić na zerową (czyli to co wiadomo np. reguła, zasada, fakt) i badawczą (czyli to co jeszcze trzeba stwierdzić).
 
W jaki sposób potwierdzić lub zaprzeczyć hipoteze?
Można wykonać reakcję jeżeli chodzi o jakąś w hipotezie aby ją zaprzeczyć lub potwiedzić, opisać zjawisko, które zaprzecza lub potwierdza lub prowadzić rozmowę z argumentami na temat hipotezy.
przykładowa hipoteza w której pokazana jest hipoteza 0
Badacze opracowali nowy lek na AIDS, eliminujący w zupełności chorobę. Postawili zatem hipotezę badawczą, że lek A leczy pacjentów z AIDS. Hipotezą zerową w tym przypadku jest stwierdzenie, że lek A nie leczy AIDS.
badawcza będzie że lek leczy (tylko to trzeba udowodnić)
Moja hipoteza:
samochody elektryczne potrafią być wydajniejsze i szybsze oraz prostrze od samochodów spalinowych
osiągi prędkościowe mówią jasno w przeciągu następnych kilkudziesięciu lat auta elektryczne mogą prześcignąć wyczynami auta spalinowe mówią za tym te wyniki:
auto spalinowe 435.31 km/h
auto elektryczne 407km/h
jak na razie żadna firma motoryzacyjna nie jest w stanie zrobić szybszego auta spalinowego niż jest, a samochdy elektryczne cały czas są podrasowywane i mają co rusz noy wynik.
więc podsumowując
silniki elektryczne są bardzo chętnie wykożystywane jako alternatywa ale też w coraz większej ilości samochodów inżynierowie dają silniki elektryczne jako podstawowy z powodu tańszej budowy i mniejszej ilości zanieczyszczeń spalinami. silniki elektryczne są też bardzo proste w naprawie po przez duże unowocześnienie lecz niesie to za sobą duże koszty ale też szybciej jesteśmy w stanie sprawdzić przez komputer kokpitowy co sie z nim stało. dzięki takim silnikom jesteśmy w stanie produkować warsztaty które mogły by same te silniki naprawiać a takrze na naszą prośbe je ulepszać. 
 
wypowiedź eksperta:
Do 2040 roku udział aut elektrycznych w ogólnej sprzedaży samochodów może przekroczyć 50 proc. -  przekonuje dr inż. Piotr Piórkowski z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.
 
 
 
 
 
 
 
źródła do potwierdzeń
wikipedia.com
wyniki z badań nad silnikami
księga rekordów Guinnessa
Odpowiedz
#2
"silniki elektryczne są bardzo chętnie wykorzystywane jako alternatywa ale też w coraz większej ilości samochodów inżynierowie dają silniki elektryczne jako podstawowy z powodu tańszej budowy i mniejszej ilości zanieczyszczeń spalinami." niby wszystko się zgadza ale należy wziąć po uwagę że :
te silniki trzeba naładować prądem elektrycznym a on nie bierze się z ot tak jakoś trzeba go wytworzyć. w Polsce prąd produkowany jest w przeważającej
większości z węgla. Gdyby wszyscy w Polsce nagle przerzucili się na samochody elektryczne wzrosło by też zapotrzebowanie na prąd a więc należało by spalać jeszcze więcej węgla a więc
uwalniali byśmy do środowiska jeszcze więcej tlenków siarki. Tak więc z tymi zanieczyszczeniami nie było by też aż tak kolorowo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości